Στη Λαμία τα «Ακριτίδεια 2016»

AKRITIDEIAΣτη Λαμία θα πραγματοποιηθεί από 25 έως 29 Ιουνίου το 19ο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, «ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ 2016», που συνδιοργανώνει ο Δήμος Λαμιέων, η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λαμίας.

Στο πρωτάθλημα θα συμμετέχουν 18 Σύλλογοι εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, με συνολικό αριθμό επισκεπτών περισσότερων των τετρακοσίων, ενώ έχει προγραμματιστεί να λάβουν χώρα σειρά παράλληλων πολιτιστικών εκδηλώσεων.

Πρόγραμμα εκδηλώσεων

ΣΑΒΒΑΤΟ  25 – 6 – 2016       ΩΡΑ   21:30 μ.μ

Καλωσόρισμα στην  «Αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου» του Δήμου Λαμίας των υπευθύνων και αρχηγών των αποστολών που λαμβάνουν μέρος στο ποδοσφαιρικό τουρνουά εκ μέρους των διοργανωτών (Οδός Αινιάνων  6 – Κέντρο)

Στη συγκεκριμένη εκδήλωση θα ψηφίσουμε για την επόμενη διοργάνωση

ΚΥΡΙΑΚΗ  26 – 5 – 2016    ΩΡΑ   21:30  μ.μ

      «Ελάτε  να χορέψουμε»

      Σας  περιμένουμε στο  κέντρο   «ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ» ( Αγριλιά Λαμίας )   για μια αξέχαστη βραδιά.   Θα  υπάρχει πλούσιο παραδοσιακό και λαϊκό πρόγραμμα  με  ζωντανή  ορχήστρα,  με υπέροχο φαγητό ( θα προσφερθεί αρνί της σούβλας) και άφθονο ποτό.

 (Τιμή  πρόσκλησης   12 ευρώ)

ΔΕΥΤΕΡΑ  27-6-2016    ΩΡΑ   10:00 π.μ.

      Επίσκεψη   στο ΜΟΥΣΕΙΟ   ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ  και στη  ΓΕΦΥΡΑ  ΓΟΡΓΟΠΟΤΑΜΟΥ.                   Η μετάβαση θα γίνει με λεωφορείο. Ώρα αναχώρησης 10.π.μ. πλατεία   ΠΑΡΚΟΥ   μπροστά στα Public. Επιστροφή το μεσημέρι. ( Δωρεάν)

ΔΕΥΤΕΡΑ  27-6-2016    ΩΡΑ   21:30 μ.μ.

      Εκδήλωση στην πλατεία  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ (στο κέντρο της  Λαμίας)  με έντεχνη μουσική και τραγούδια με τη συμμετοχή   εκπαιδευτικών  μουσικών. Ελεύθερη είσοδος για όλους.

                                       ΤΡΙΤΗ 28/6/2016

  • 15-12.00 Προημιτελικοί
  • 00-20.30 Ημιτελικοί

 

                            ΤΕΤΑΡΤΗ 29/6/2016

 

  • 09.00 Μικρός Τελικός
  • 30 Μεγάλος Τελικός
  • 00 Απονομές

 

 

19α ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ 2016 – ΛΑΜΙΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1 A1 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
2 A2 ΞΑΝΘΗ
3 A3 ΚΑΒΑΛΑ
4 A4 ΒΕΡΟΙΑ
5 A5 ΚΟΖΑΝΗ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  25/6/16 1ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΑ
ΑΜΠΛ 17.30 ΚΟΖΑΝΗ ΒΕΡΟΙΑ
ΑΜΠΛ 19.15 ΞΑΝΘΗ ΚΑΒΑΛΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016 2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠ. ΩΡΑ ΡΕΠΟ ΞΑΝΘΗ
ΑΜΠΛ 9.00 ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΟΖΑΝΗ
ΑΜΠΛ 10.30 ΒΕΡΟΙΑ ΚΑΒΑΛΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  26/6/16 3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ   ΒΕΡΟΙΑ
ΑΜΠΛ 17.30 ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΞΑΝΘΗ
ΑΜΠΛ 19.15 ΚΑΒΑΛΑ ΚΟΖΑΝΗ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ27/6/2016 4ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ  ΚΑΒΑΛΑ
ΑΜΠΛ 9.00 ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΒΕΡΟΙΑ
ΑΜΠΛ 10.30 ΚΟΖΑΝΗ ΞΑΝΘΗ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2015 5ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ  ΚΟΖΑΝΗ
ΑΜΠΛ 17.30 ΞΑΝΘΗ ΒΕΡΟΙΑ
ΑΜΠΛ 19.15 ΚΑΒΑΛΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
1 1ος
2 2ος
3 3ος
4 4ος
5 5ος

 

ΤΡΙΤΗ 28/6/2016  ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (8 ΟΜΑΔ)
ΑΡ.ΑΓ ΓΗΠ ΩΡΑ ΣΚΟΡ
1 ΔΑΚ 9.15 1οςΑ-2οςΒ
2 ΔΑΚ 10.30 1οςΒ-2οςΑ
3 ΑΜΠΛΙΑΝΗ 9.15 1οςΓ-2οςΔ
4 ΑΜΠΛΙΑΝΗ 10.30 1οςΔ-2οςΓ
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
1 B1 ΤΡΙΚΑΛΑ
2 B2 ΠΡΕΒΕΖΑ
3 B3 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
4 B4 ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
5 B5 ΛΑΜΙΑ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/6/16 1ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ ΛΑΜΙΑ
ΔΑΚ 17.30 ΠΡΕΒΕΖΑ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ
ΔΑΚ 19.15     ΤΡΙΚΑΛΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016 2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ
ΔΑΚ 9.00 ΛΑΜΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΔΑΚ 10.30 ΤΡΙΚΑΛΑ        ΠΡΕΒΕΖΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  26/6/16 3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ    ΠΡΕΒΕΖΑ
ΔΑΚ 17.30 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ
ΔΑΚ 19.15 ΛΑΜΙΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ  27/6/2016 4ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
ΔΑΚ 9.00 ΠΡΕΒΕΖΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
ΔΑΚ 10.30 ΛΑΜΙΑ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2015 5ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΡΕΠΟ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΔΑΚ 17.30 ΤΡΙΚΑΛΑ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ
ΔΑΚ 19.15 ΛΑΜΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
1 1ος
2 2ος
3 3ος
4 4ος
5 5ος

 

 

 

ΤΡΙΤΗ 28/6/2016  ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ  (4 ΟΜΑΔΕΣ)
ΑΡ.ΑΓ. ΓΗΠ. ΩΡΑ ΣΚΟΡ
1 ΔΑΚ 18.00 ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΡ.ΑΓ1-ΑΡ. ΑΓ2

2 ΔΑΚ 19.30 ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΡ.ΑΓ3-ΑΡ. ΑΓ4

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
1 Γ1 ΧΑΛΚΙΔΑ
2 Γ2 ΚΕΡΚΥΡΑ
3 Γ3 ΛΑΡΙΣΑ
4 Γ4 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  25/6/16 1ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
ΡΟΔΙΤΣΑ 17.30 ΧΑΛΚΙΔΑ ΛΑΡΙΣΑ
ΡΟΔΙΤΣΑ 19.15 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016 2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
ΡΟΔΙΤΣΑ 17.30 ΚΕΡΚΥΡΑ ΧΑΛΚΙΔΑ
 ΡΟΔΙΤΣΑ 19.15 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ ΛΑΡΙΣΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ  27/6/16 3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
ΡΟΔΙΤΣΑ 17.30 ΧΑΛΚΙΔΑ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
ΡΟΔΙΤΣΑ 19.15 ΚΕΡΚΥΡΑ ΛΑΡΙΣΑ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ
1 1ος
2 2ος
3 3ος
4 4ος

 

 

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/6/2016  ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (2 ΟΜΑΔ)
ΘΕΣΕΙΣ ΓΗΠ ΩΡΑ Σ ΣΚΟΡ
  ΜΙΚ.ΤΕΛΙΚΟΣ

3ος –  4ος

ΔΑΚ 9.00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ

ΑΓ.1-ΑΓ.2

ΤΕΛΙΚΟΣ

1ος  – 2ος

ΔΑΚ 10.30 ΝΙΚΗΤΗΣ  ΑΓ.1-ΑΓ.2
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
1 Δ1 ΕΒΡΟΣ
2 Δ2 ΚΥΠΡΟΣ
3 Δ3 ΑΡΤΑ
4 Δ4 ΠΙΕΡΙΑ

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/6/16 1ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
ΑΝΘΗΛΗ 17.30 ΚΥΠΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑ
   ΑΝΘΗΛΗ 19.15 ΕΒΡΟΣ ΑΡΤΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  26/6/2016 2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
ΑΝΘΗΛΗ 17.30 ΕΒΡΟΣ ΚΥΠΡΟΣ
ΑΝΘΗΛΗ 19.15 ΑΡΤΑ ΠΙΕΡΙΑ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/16 3ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
ΑΝΘΗΛΗ 17.30 ΑΡΤΑ ΚΥΠΡΟΣ
ΑΝΘΗΛΗ 19.15 ΕΒΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Δ΄ ΟΜΙΛΟΥ
1 1ος
2 2ος
3 3ος
4 4ος

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κάντε το πρώτο σχόλιο

Υποβολή απάντησης

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται.


*